directory
George West Lady Yearling compete in Orange Grove track meets
Apr 01, 2009 | 207 views | 0 0 comments | 5 5 recommendations | email to a friend | print
For the past three weeks the eighth grade George West Lady Yearling track team has competed in Orange Grove. Results are the following:

Thursday, Feb. 19th

Triple Jump — Marley Snider, third; Kaylee Brysch, fourth; and Sarah Whitley, fifth.

Long Jump — K. Brysch, first.

Discus — Allison Bryce, fourth; Brooke Schroeder, fifth.

Shot Put — B. Schroeder, seventh.

High Jump — M. Snider, second.

2400m — Mary Cansino, third; A. Bryce, sixth.

400m Relay — S. Whitley, Victoria Wasicek, Caysi Holt, M. Snider, first.

100m Hurdles — K. Brysch, first.

100m Dash — Nexpa Galarneau, first; Amanda Millermon, fifth; and Erica Arvizu, sixth.

800m Relay — Demi Almaguer, Bailey Keith, Ashley Harris, M. Cansino, fourth.

400m Dash — V. Wasicek, second; 2nd; S. Whitley second.

300 Hurdles — M. Snider, first; K. Brysch, second.

200m Dash — Rachel Arvizu, fifth; Jessica Alonzo, sixth.

Mile Relay — V. Wasicek, M. Cansino, K. Brysch, M. Snider, second.

Thursday, Feb. 26th

Pole Vault — Ashley Cooper, first.

High Jump — Marley Snider, first; Ashley Harris, sixth.

Triple Jump — Kaylee Brysch, first; Sarah Whitley, third.

Shot Put — Kate Jimerson, fourth; Eleni Zapata, sixth; and Rachel Arvizu, seventh.

Discus — K. Jimerson, second; Allison Bryce, fifth.

Long Jump — K. Brysch, first.

2400m — Mary Cansino, fourth.

Sprint Relay — S. Whitley, K. Brysch, V. Wasicek, Marley, first.

800m — Mia, fifth; and Salina, sixth.

100m Hurdles — K. Brysch, first; K. Jimerson, second.

100m Dash — Mari Santos, third; Nexpa Galarneau, fourth; and Amy Garza, sixth.

800m Relay — S. Whitley, Bailey Keith, Demi Almaguer, Taylor Brown, third.

400m dash: V. Wasicek, first; Caysi Holt, second; and Leslie Hatch, fourth.

300m Hurdles — M. Snider, second; and K. Brysch, third.

200m dash — A. Harris, first; R. Arvizu, fifth; and Erica Arvizu, fifth.

Mile — A. Coope, fourth; and Dacota Lamonde, sixth.

Mile Relay — V. Wasicek, C. Holt, S. Whitley, M. Snider, second.

Thursday, March 5th

Pole Vault — Allison Bryce, first; and Ashley Cooper, third.

Triple Jump — Kaylee Brysch, first; Caysi Holt, third; and Sarah Whitley, fifth.

Shot Put — Eleni Zapata, third.

Discus — Kate Jimerson, second; and A. Bryce, third.

Long Jump — K. Brysch, first.

Sprint Relay — S. Whitley, K. Brysch, Victoria Wasicek, Marley Snider, first.800m — Mia Edwards, third; and Salina Ruiz, sixth.

100m Hurdles — K. Brysch, first and K. Jimerson, first.

100m Dash — Mari Santos, fourth; Erica Arvizu, sixth; and Amy Garza, sixth.

800m Relay — S. Whitley, Nexpa Galarneau, Demi Almaguer, Taylor Brown, third.

400m dash — V. Wasicek, second; Leslie Hatch, fourth; and S. Ruiz, sixth.

300m Hurdles — M. Snider, first; and K. Brysch, second.

200m dash — Bailey Keith, sixth; Taylor Brown, second; and Amanda Millermon, third

Mile — A. Cooper, fifth.

Mile Relay — V. Wasicek, C. Holt, S. Whitley, M. Snider, second.
Comments
(0)
Comments-icon Post a Comment
No Comments Yet