Luther Thomas Elementary School

Luther Thomas Elementary School students earning Superior Honor Roll for the second six weeks are:

First grade – Ainslee Buratovich, Corbin Janysek, Kaylee Pawelek, Corinn Pruski, Elizabeth Ruple, Kyleigh Sturm, Sawyer Tiemann, Logan Wiatrek, Kaydon Willett, Amy Castro, Jackson Jendrzey, Jayleigh Polasek, John Ruple.

Second grade – Tyler Albers, Katelyn Dragon, Ayden Galvan, Keller Howell, Katerina Miller, Bo Pawelek, Logan Scott, Kyleigh Tessman, Bonnie Tielke, Paislee Valadez, Kase Witte, Ainsley Yosko, Laila Crawford, Landon Epperson, Emma Ermis, Analie Garza, Jarron Gordon, Ainsley Kraus, Kenna Lyssy, Mason Moy, Gavin Rapstine, Hunter Tiemann, Kurt Zwicke.

Third grade – Tanner Haws, Brooklyn Wiatrek, Kendall Witte.

Fourth grade – Husdon Wadsworth, Joshua Wadsworth, Samuel Lee, Isla Moy, Leah Sekula, Alleeha Zaiontz..

Fifth grade – Conner Dragon, Tyler Pawelek, Cooper Wilson.

Sixth grade – Kennyn Cruz, Trey Drumm, Lanie Ruple, Austin Bordovsky, Riley Ehrlich, Gloria Graham, Elizabeth Lee, Kaci Moczygemba, Alyssa Pawelek.

Luther Thomas Elementary School students earning A” Honor Rollfor the second six weeks are:

First grade – Grayson Garcia, Roman Gonzalez.

Second grade – Austin Sprencel, Julianna DeLaGarza, Bayler Mills, Kaisynn Perna.

Third grade – Eli Arenas, Troit Hosek, Braxton Lake..

Fourth grade – Cameron Laskowski, Gabriel Liska, Brodie Tiemann, Conner Dragon, Weston Felux, Rhett Hart, Alina Kowalik, Kayla Pawelek, Lane Yosko..

Fifth grade – Kadence Buratovich, Jolie Salinas, Tanner Krawietz.

Sixth grade – Braylin Arms, Brian Crews, McCrae Davidson, Gerik Orszulak, Keandra Johnson, Harper Roberts.

Luther Thomas Elementary School students earning Honor Roll for the second six weeks are:

First grade – Landon Saenz, Jack Wiatrek, Avery Crowder, Dustin Lara, Carter Moy, Avery Sekula.

Second grade – Walker Cisneros, Isabella Herrera, Rowdi Schmidt.

Third Grade – Brantley Buratovich, Aiden Crowder, Seren Gisler, Kelson Lyssy, Kasey Wilson.

Fourth grade – Halleigh Howell, Julius Lara, Luke Morawietz, Audrey Pawelek, Korbynn Riojas, Carson Steele, Tyler Zimmerman, Kipton Wallace.

Fifth grade – Tanner Baird, Rylee Hons, Mason Real, Sue Ellen Rapstine, Addyson Berry, Isabella Boelter, Samuel Eckols, Noah Riojas, Hadley Tielke, Teagen Wuest.

Sixth grade – Isabel Kowalik, Tianna Drumm, Claire Laskowski..